Sztuka wychowania - rola rodzica
Temat: Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży – substancje psychoaktywne, internet, komputer, media społecznościowe

Podstawowe zagadnienia dotyczące zagrożeń związanych ze środkami psychoaktywnymi oraz nowymi mediami, w tym rodzaje środków psychoaktywnych, mechanizmy uzależnienia, etapy uzależniania (od zachowań ryzykownych po uzależnienienie), przyczyny zachowań ryzykownych. Sygnały ostrzegawcze, które mogą świadczyć o kontakcie młodego człowieka z substancjami psychoaktywnymi lub/i nadużywaniem internetu/komputera. Wpływ zachowań ryzykownych na funkcjonowanie dzieci, młodzieży i rodziny jako systemu. 

Materiały z wykładów

Brak prezentacji z wykładów.

organizatorzy

Wiadomości dnia

Nastoletni biznesmeni z Polski, Marta Bellon , Puls Biznesu

Od pomysłu do własnej firmy droga daleka i wyboista. Zwłaszcza jeśli ma się naście lat. Aspirujący przedsiębiorcy udowadniają jednak, że determinacją można wiele zdziałać.

Dwulatki do szkół , Dziennik "Rzeczpospolita"

Najnowszy kanadyjski raport postuluje dofinansowanie przez rząd edukacji już dla dwuletnich dzieci. Autorzy raportu przekonani są, że wczesne nauczanie przyniosłoby korzyści zarówno dzieciom, jak i całemu krajowi.

Z lęku przed tablicą, Ewelina Pietryga , Rp.pl - Styl życia - Wychowanie

Czy mądra mama pozwoli czasem nie iść dziecku do szkoły? Lęk przed szkołą, fobia szkolna, lenistwo - jak właściwie klasyfikować zachowania dziecka, które unika szkoły?

zobacz więcej »