Archiwum aktualności, II edycja, UE Katowice

Ekonopedia - Magazyn Młodego Menedżera

Zachęcamy do zapoznania się z premierowym numerem magazynu "Ekonopedia - Magazyn Młodego Menedżera". Kliknij i zobacz!

AME od września w Poznaniu i Białymstoku!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że we wrześniu 2011 ruszają dwa nowe ośrodki AME - przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Uniwersytecie w Białymstoku. Bardzo cieszymy się, że uczniowie poznańskich i białostockich gimnazjów zasilą szeregi studentów AME :) Wkrótce na naszej stronie internetowej pojawi się więcej informacji na temat nowych ośrodków Akademii.

Przypominamy, że zapisy na zajęcia AME w Warszawie, Katowicach oraz na I edycję zajęć AME w Poznaniu i Białymstoku uruchomione zostaną 9 września o godz. 15.00.

We wrześniu ruszają zapisy na VII edycję AME!

Uprzejmie informujemy, że zapisy na kolejną edycję AME (semestr zimowy 2011/2012) odbywać się będą w dniach 9-18 września 2011 r. Aby zapisać się na zajęcia AME należy w dniach aktywnej rejestracji wypełnić formularz zgłoszeniowy. O zakwalifikowaniu do programu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Początek zapisów: 9 września 2011, godz. 15.00.

Uwaga. Program i harmonogram zajęć na semestr zimowy 2011/2012 zostanie podany do wiadomości w ostatnich dniach sierpnia. Informacji szukać należy na stronie programu zajęć bądź w aktualnościach.

Zobacz zdjęcia z finału AME w Katowicach!

W miniony poniedziałek (6 czerwca 2011) odbył się finał II edycji AME w Katowicach, podczas którego studenci przystąpili do testu z wiedzy ekonomicznej. Najlepszy okazał się Grzegorz Łacinnik. Wysoki wynik z testu uzyskali również Oskar Sprycha i Paweł Grzesik. Laureaci AME otrzymali nagrody z rąk Prodziekana Wydziału Zarządzania dr. Krzysztofa Niestroja. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Weź udział w teście końcowym i wygraj iPoda!

Drodzy Studenci AME, kolejny semestr zajęć powoli dobiega końca. Przed nami jeszcze finałowe spotkanie Akademii. Podczas ostatnich zajęć, oprócz wykładu, odbędzie się też końcowy test wiedzy. Do udziału w teście serdecznie zapraszamy, przypominając jednocześnie, że student, który w danym ośrodku uzyska z testu najwyższą notę, w nagrodę otrzyma wartościową nagrodę.

Czas najwyższy na powtórkę – baza wiedzy jest do Waszej dyspozycji. Znajdziecie w niej materiały edukacyjne ze zrealizowanych wykładów oraz galerie prac warsztatowych.

Galerie zdjęć z III spotkania AME w Katowicach i Warszawie

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z III spotkania AME w Katowicach i Warszawie.

Baza wiedzy AME - nowe materiały!

W bazie wiedzy AME jest już dostępna prezentacja p. Bartosza Majewskiego do wykładu "Zarządzanie w kryzysie". Zapraszamy do lektury!

Skrypt do wykładu "Działaj lokalnie, myśl globalnie" (Katowice)

Studentów AME w Katowicach zachęcamy do lektury skryptu do wykładu "Działaj lokalnie, myśl globalnie". Zajęcia zrealizowane zostaną w najbliższy poniedziałek, 18 kwietnia 2011 roku. Poprowadzi je dr Anna Adamus-Matuszyńska. Serdecznie zapraszamy!

Galerie zdjęć z II spotkania EUD w Katowicach i Warszawie

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu kolejnych zajęć AME w Katowicach i Warszawie. Zajęcia zrealizowane zostały w dniach 28-29 marca 2011 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Skrypt do wykładu "Jak ocenić pozycję finansową firmy?" (Katowice, Warszawa)

Studentów AME z Katowic zachęcamy, by w ramach przygotowań do kolejnych zajęć, zapoznali się ze skryptem do wykładu pt. "Jak ocenić pozycję finansową firmy?". Wykład odbędzie się 28 marca 2011 roku podczas II spotkania semestru letniego AME w Katowicach. Studentów AME w Warszawie prosimy o lekturę mini-skryptu dr Waldemara Rogowskiego do wykładu nt. analizy wskaźnikowej przedsiębiorstwa.  Do zobaczenia na wykładzie :)

Baza wiedzy AME - nowe materiały!

Zapraszamy do przeglądania zasobów Bazy wiedzy AME, gdzie dostępne już są materiały edukacyjne ze zrealizowanych w Katowicach i Warszawie zajęć pt. "Zarządzanie czasem własnym".  W bazie wiedzy dla rodziców są już dostępne prezentacje z zajęć "Wychowanie do sukcesu" p. Iwony Majewskiej-Opiełki oraz p. Elżbiety Olszewskiej z wykładu "Nauczanie wartości".  Zapraszamy!

Galeria zdjęć ze spotkania inauguracyjnego II edycji AME w Katowicach

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego spotkania II edycji AME w Katowicach.

Skrypt do wykładu "Czas na naukę"

Już w poniedziałek (14 marca 2011) rusza letni cykl zajęć AME w Katowicach. Inauguracyjne spotkanie poprowadzi p. Wojciech Głód. W ramach przygotowań do pierwszych zajęć, prosimy o zapoznanie się ze skryptem do wykładu pt. "Czas na naukę"

Studentów AME z Warszawy zapraszamy do lektury skryptu dr Eleonory Kuczmery-Ludwiczyńskiej, której wykład otworzy letni cykl spotkań AME w Warszawie.

Lista osób przyjętych na AME w Katowicach

Zapraszamy do zapoznania się z listą osób przyjętych na II edycję Akademii Młodego Ekonomisty w Katowicach.

Zapisy na AME zostały zakończone

Zapisy na semest letni Akademii Młodego Ekonomisty zostały zakończone. Listy osób przyjętych na zajęcia AME zostaną wywieszone 21 lutego 2011 r. o godz. 16.00.

Awaria serwera podczas rejestracji

Osoby, które nie doszły do ostatniego kroku rejestracji, prosimy o ponowne wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Umożliwi nam to pozyskanie od Państwa wszystkich potrzebnych informacji.

Jednocześnie chcieliśmy przeprosić za problemy techniczne, które wystąpiły na naszej stronie internetowej tuż po rozpoczęciu zapisów na zajęcia AME. Były one spowodowane zbyt dużym obciążeniem serwera.

Zobacz programy zajęć na nadchodzący semestr

Zapraszamy do zapoznania się z programami zajęć na nadchodzący semestr Akademii Młodego Ekonomisty. W semestrze letnim roku akademickiego 2010/2011 realizowana będzie VI edycja AME w Warszawie oraz II edycja AME w Katowicach. Jednocześnie przypominamy, że zapisy na semestr letni Akademii Młodego Ekonomisty odbywać się będą w dniach: 10-20 lutego 2011 roku. Formularz rejestracji zostanie aktywowany 10 lutego o godz. 15.00.

Rejestracja na semestr letni AME trwa!

Formularz rejestracji do Akademii Młodego Ekonomisty jest aktywny. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka do AME prosimy o jego wypełnienie. Nie należy zwlekać z przesłaniem do nas formularza zgłoszeniowego, bowiem o przyjęciu do AME decydować będzie czas wpłynięcia zgłoszenia do Biura.

Przy okazji chcielibyśmy zwrócić uwagę na nową kilkuetapową postać formularza zgłoszeniowego. Aby zgłoszenie zapisało się poprawnie, należy przejść przez wszystkie cztery kroki rejestracji. Prosimy się jednak nie zrażać do rozbudowanej formuły formularza - w klasyfikacji zgłoszeń liczyć się będzie czas zakończenia 1. kroku rejestracji.

Rejestracja potrwa do 20 lutego 2011 r. 

organizatorzy