Archiwum aktualności, XI edycja, SGH Warszawa

Jakie pomysły mają dzieci na pomaganie innym, czyli finał polskiej edycji konkursu Doodle 4 Google

Trwa głosowanie na prace nadesłane przez uczniów z całej Polski w trzeciej edycji konkursu Doodle 4 Google. W dniach 6 - 9 stycznia 2014 r. internauci będą mogli wybrać projekt, który ich zdaniem najlepiej obrazuje hasło “Mój pomysł na pomaganie innym”. Zwycięski doodle już 12 stycznia br., w dniu 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zastąpi na cały dzień oficjalne logo wyszukiwarki Google, dzięki czemu obejrzą go miliony polskich internautów. Głosy można oddawać na stronie internetowej: google.pl/doodle4google.

W ramach trzeciej edycji konkursu Doodle 4 Google nadesłano niemal 25 tysięcy zgłoszeń, z których jury wyłoniło 15 finałowych prac. Młodzi artyści, którzy przeszli do ostatniego etapu konkursu pochodzą z najróżniejszych zakątków Polski: od Gdańska przez Częstochowę, aż po Kolbuszową. W obradach jury, obok Hanny Wróblewskiej, dyrektor Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, wzięli udział: Ania Kuczyńska - jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody, Jerzy Owsiak - naczelny dyrygent WOŚP, Olivier Janiak - wydawca magazynu MaleMEN oraz Brian Kaas – designer, ilustrator i twórca doodli.

Zwycięzca konkursu, oprócz pokazania swojej pracy milionom internautów, otrzyma stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 złotych oraz grant technologiczny w wysokości 25 000 złotych dla swojej szkoły. Dodatkowo, wszyscy finaliści otrzymają sprzęt komputerowy. Jednak nie tylko te korzyści płyną bezpośrednio z akcji Doodle 4 Google - w ramach współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy prace, które przeszły do ostatniego etapu konkursu będą licytowane podczas 22. Finału. Dochód uzyskany z aukcji wesprze tegoroczny cel Orkiestry - zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną dla seniorów.

Zapraszamy wszystkich do głosowania: google.pl/doodle4google !

Terminy rejestracji na letnią edycję AME

Uprzejmie informujemy, że zapisy na letnią edycję Akademii Młodego Ekonomisty odbywać się będą w styczniu i lutym 2014 r. Harmonogram rejestracji przedstawia się następująco:

  • 20 stycznia - 2 lutego 2014 r. - rejestracja na zajęcia AME w Poznaniu i Kielcach
  • 3 - 16 lutego 2014 r. - rejestracja na zajęcia AME w Warszawie i Katowicach
  • 10 - 23 lutego 2014 r. - rejestracja na zajęcia AME w Białymstoku.

Uwaga. Zajęcia AME zrealizowane zostaną w terminie marzec - czerwiec 2014 r. Wkrótce podamy szczegółowy program oraz harmonogram spotkań.

Zakończenie semestru zimowego

Zakończyliśmy zimowy semestr Akademii Młodego Ekonomisty. To był bardzo owocny czas :) W okresie od 14 października do 12 grudnia 2013 roku zrealizowaliśmy w sumie 24 wykłady dla młodych pasjonatów ekonomii. Najsumienniejsi studenci AME uzyskali zaliczenie semestru. Ci zaś, którzy najlepiej napisali test z wiedzy ekonomicznej dołączyli do grona Laureatów AME. Szeregi najlepszych zasilili: Karolina Kręcioch (Katowice), Igor Domaradzki (Poznań), Weronika Paryszek(Warszawa), Piotr Kuczko (Białystok). Zobacz galerię najlepszych - KLIKNIJ.

Jesteśmy w trakcie przygotowywania dyplomów dla absolwentów semestru zimowego AME. Przed nami sporo pracy, bo na dyplom zapracowało aż 284 studentów :)

Spotkania finałowe AME

Kochani, semestr zimowy Akademii powoli dobiega końca. W tym tygodniu przyjdzie się Wam zmierzyć z testem wiedzy ekonomicznej. Trzymamy za Was kciuki :) Na najlepszych czekają nagrody!

Zapraszamy do CEMS Chance V!

Jeżeli jesteś uczniem III klasy gimnazjum; poszukujesz nowych pomysłów na dalszy rozwój i pomocy w wymyśleniu ścieżki zawodowej; zastanawiasz się, jak pokonać pewne przeszkody na drodze Twojego rozwoju, to jest to projekt dla Ciebie. Jest to również okazja do spędzenia 4 dni w Warszawie z grupą ludzi dokładnie w Twoim wieku!

Do 29 listopada trwa rekrutacja, która wyłoni uczniów objętych innowacyjnym programem CEMS Chance V (miejsce i termin: Warszawa, 10-13 grudnia 2013).

Jest to 4-dniowy cykl warsztatów i szkoleń organizowanych przez grupę studentów z CEMS Clubu Warszawa, działającego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Celem jest wzbudzenie chęci do zaplanowania rozwoju osobistego, wykształcenie umiejętności związanych z przedsiębiorczością, autoprezentacją i zarządzaniem czasem. Poza tym każdy uczestnik będzie miał możliwość zbadania własnych predyspozycji zawodowych oraz wzięcia udziału w warsztatach dotyczących planowania przyszłości i projektowania ścieżki kariery.

Więcej informacji na: www.cemschance.pl

Lista osób przyjętych na zajęcia AME

Zapraszamy do zapoznania się z listami osób przyjętych na zajęcia Akademii Młodego Ekonomisty w Katowicach, Białymstoku, Poznaniu i Kielcach. Wszystkim świeżo upieczonym studentom AME serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie informujemy, że nadal trwa nabór na zajęcia AME w Kielcach. Osoby zainteresowane zapisaniem się na zajęcia, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie [FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO AME].

Lista osób przyjętych na zajęcia XI edycji AME w Warszawie

Zapraszamy do zapoznania się z listą osób przyjętych na zajęcia Akademii Młodego Ekonomisty w Warszawie. W gronie uczestników semestru zimowego witamy serdecznie zarówno tych, którzy są z nami już kolejny semestr, jak i świeżo upieczonych studentów :-)

Jednocześnie informujemy, że trwa rekrutacja dodatkowa na zajęcia AME w Katowicach, Kielcach, Poznaniu i Białymstoku, gdzie są jeszcze WOLNE MIEJSCA. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO AME jest otwarty. Zapraszamy do rejestracji.

Publikacja list przyjętych na zajęcia w ośrodkach pozawarszawskich została przełożona na dzień 1 października 2013 r.


Zaproszenie na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2013/2014 w SGH

Rektor SGH prof. Tomasz Szapiro serdecznie zaprasza studentów AME na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2013/2014, która odbędzie się 2 października 2013 roku o godz. 11:00 w Auli Głównej im. Oskara Langego w gmachu głównym SGH w Warszawie przy al. Niepodległości 162.

Więcej informacji o uroczystości: TUTAJ.

Trwają zapisy na semestr zimowy AME

Formularz rejestracji do Akademii Młodego Ekonomisty jest aktywny. Osoby zainteresowane zapisaniem się na zajęcia AME prosimy o jego wypełnienie. Rejestracja potrwa do 22 września 2013 r. 

Aby zapoznać się z programem zajęć i harmonogramem spotkań - KLIKNIJ.
Zapraszamy również do zapoznania się z Regulaminem Programu.

organizatorzy