Konkurs "Akademia Dziennikarstwa Obywatelskiego"

foto

Akademia Obywatelskiego Dziennikarza – znamy zwycięzców

Konkurs Akademia Obywatelskiego Dziennikarza dobiegł końca.

Do konkursu przystąpiło 11 osób, których zadaniem było prowadzenie blogów popularyzujących wiedzę związaną z działalnością gospodarczą. W ramach działalności konkursowej uczestnicy przygotowali wpisy na następujące tematy:

  • Sprawdzony pomysł na biznes – czyli na czym polega magia franczyzy i czy opłaca się być franczyzobiorcą?
  • Trendy w e-biznesie – czyli na czym się zarabia i na czym będzie się zarabiać w Internecie?
  • Komunikacja interpersonalna – czyli dlaczego dobra komunikacja to klucz do sukcesu i jak podnosić swoje umiejętności w tym zakresie?

Dodatkowym zadaniem było prowadzenie działań promujących bloga, a w szczególności zachęcanie do dyskusji pod wpisami oraz do głosowania na blogi na stronie gimversity.pl

W trakcie trwania konkursu wykrystalizowała się grupa najaktywniejszych osób. Ich praca została dostrzeżona i doceniona przez członków Komisji Oceniającej, którzy podjęli decyzję o przyznaniu specjalnych wyróżnień następującym osobom:

Regulamin Konkursu przewiduje jednak wskazanie tylko trójki laureatów, którzy uhonorowani zostaną nagrodami. Oto zwycięzcy wraz z uzasadnieniem Komisji Oceniającej:

Miejsce 3. Michał Skręta, Biznes po polsku

Michał Skręta opublikował na swoim blogu bardzo interesujące wpisy, które ilustrował wartościowymi przykładami praktycznymi i odnośnikami do stron, na których można zdobyć dodatkowe informacje na zadane tematy. Mimo, że w kwestii liczby głosów otrzymanych na portalu gimversity.pl blog Biznes po polsku odstaje od dwójki pozostałych laureatów, to Michał wykonał (i udokumentował) dużo pracy związanej z promocją bloga. Prowadził m.in. kampanie w mediach społecznościowych takich, jak Facebook, Twitter i Instagram. Wszystko to spowodowało, że w ocenie Komisji w pełni zasłużył na 3. miejsce w Konkursie.

Miejsce 2. Aneta Wyszomirska, I Ty możesz zostać ekonomistą

Aneta Wyszomirska wykazała się w swoich wpisach nie tylko bardzo dobrą znajomością opisywanych tematów, ale również lekkim piórem i umiejętnością podkreślania wątków interesujących dla potencjalnych czytelników (np. praktyczne przykłady dotyczące komunikacji interpersonalnej). Członkowie Komisji Oceniającej dostrzegli również wysoką aktywność Anety na polu dyskusji blogowych, a także największą spośród uczestników liczbę głosów otrzymanych przez blog I Ty możesz zostać ekonomistą na stronie gimversity.pl. Efektem wykonanej pracy jest 2. miejsce w Konkursie.

Miejsce 1. Dominik Knychas, Ugryzione jabłko

Dominik Knychas był najaktywniejszym i najbardziej kreatywnym uczestnikiem w zakresie promocji swoje bloga. Wykorzystując narzędzia marketingu partyzanckiego (np. specjalna aukcja w serwisie Allegro) oraz media społecznościowe (Facebook, Twitter, fora internetowe, mailing), regularnie prowadził działania promujące Ugryzione jabłko wśród internautów, o czym informował w mailach, dokumentujących wyniki akcji. Z pewnością przełożyło się to na drugi co do liczby głosów wynik głosowania na stronie gimversity.pl oraz wysoką liczbę komentarzy na blogu. Na podkreślenie zasługuje również fakt atrakcyjności konkursowych wpisów Dominika. Każdy z nich oparty był na niesztampowym pomyśle, który pozwalał na ujęcie treści w bardzo interesującej formie.

W związku z tym Komisja podjęła decyzję o przyznaniu I nagrody Dominikowi Knychasowi.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, wszystkim gratulujemy posiadanej wiedzy, a zwycięzcom – sukcesu w zmaganiach konkursowych. Laureatom: Dominikowi, Anecie i Michałowi już szykujemy listy z gratulacjami, dołączamy nagrody i wysyłamy pocztą.

wykrzyknik iconZobacz: Regulamin Konkursu / Nagrody / Blog Mentora Konkursu

Blogerzy AME

Blog 1: Kacper Borowiecki
http://swiatjestekonomiczny.blogspot.com/

ostatni wpis: "Komunikacja interpersonalna, czyli możliwość "dogadania się", jest bardzo potrzebna w życiu. Bardzo przydaje mi się już dzisiaj, ponieważ jestem..."

komentarzy: 18, ostatni: (Kacper) "Niestety nie działa (tego komentarza piszę z komór..."

Aby zagłosować musisz być zalogowany.   liczba głosów: 247

Blog 2: Szymon Buczyński
http://ekonomianiegryzie.blogspot.com/

ostatni wpis: "Efektywna komunikacja interpersonalna jest kluczem do wygranej zespołu. Czas to pieniądz, więc w zespole nie może być kłótnii i nieporozumień. One budują tylko złą atmosferę i..."

komentarzy: 13, ostatni: (Anonymous) "Consensus to powszechna zgoda. Wytłumaczę to na po..."

Aby zagłosować musisz być zalogowany.   liczba głosów: 135

Blog 3: Dominik Knychas
http://ugryzionejablko.blogspot.com/

ostatni wpis: "W szpitalu - na porodówce - krzykiem i wrzaskiem komunikujemy Mamie, Tacie i całemu światu, że urodziliśmy się, jesteśmy i żyjemy. To początek, początków naszej komunikacji."

komentarzy: 14, ostatni: (gazpacho) "zapraszam na bloga ekostudent.blogspot.com ;)"

Aby zagłosować musisz być zalogowany.   liczba głosów: 687

Blog 4: Karolina Mirowska
http://rzeczekonomiczna.blogspot.com/

ostatni wpis: "Witam w ostatnim już, trzecim poście na konkursowym blogu. Po raz kolejny zapraszam do głosowania oraz komentowania i polecania znajomym! Nie wiem, czy zauważyliście, ale..."

komentarzy: 0, Skomentuj ten wpis - kliknij!

Aby zagłosować musisz być zalogowany.   liczba głosów: 107

Blog 5: Natalia Niedziela
http://ekonomoholizm.blogspot.com/

ostatni wpis: "Witam. Niestety już po raz ostatni na moim blogu. Dziś zastanowię się nad znaczeniem komunikacji interpersonalnej w biznesie..."

komentarzy: 1, ostatni: (Paulina) "Doczytałam do końca, bardzo ciekawie, jak będziesz..."

Aby zagłosować musisz być zalogowany.   liczba głosów: 109

Blog 6: Michał Skręta
http://biznespopolskuame.blogspot.com/

ostatni wpis: "Dobra komunikacja to jedna z najważniejszych umiejętności w życiu. A co za tym idzie, także w biznesie. Bo skoro gdzie ludzie, tam biznes, trzeba do tych ludzi jakoś przemówić."

komentarzy: 10, ostatni: (Pissra) " Cześć Jesteśmy grupą finansową i chcemy umieścić ..."

Aby zagłosować musisz być zalogowany.   liczba głosów: 271

Blog 7: Aneta Wyszomirska
http://itymozeszzostacekonomista.blogspot.com/

ostatni wpis: "Umiejętność porozumiewania się jest kluczem do sukcesu w każdej dziedzinie naszego życia. Tym bardziej w takim zespole, jakim jest firma, gdzie należy stworzyć warunki do sprawnego..."

komentarzy: 5, ostatni: (Anonymous) "Rozmawianie z 'burzliwą' osobą nie jest rz..."

Aby zagłosować musisz być zalogowany.   liczba głosów: 862

Blog 8: Piotr Zientarski
http://obywatelskiinformatorekonomiczny.blogspot.com/

ostatni wpis: "Jak wiadomo, bez komunikacji nie ma niczego.Ludzie by się nie potrafili dogadać, zapanowałby chaos.Na komunikację między ludźmi składa się wiele czynników - od otoczenia do..."

komentarzy: 3, ostatni: (epzi) "Zgoda, ale z drugiej strony, jak ktoś już się nauc..."

Aby zagłosować musisz być zalogowany.   liczba głosów: 83

organizatorzy