Archiwum aktualności, III edycja, SGH Warszawa

III edycja AME zakończona

Zimowy semestr zajęć został oficjalnie zakończony. Tytuł najlepszego studenta trafił tym razem do Michał Radka, ucznia Gimnazjum nr 20 im. Bohaterów Olszynki w Warszawie. Zwycięzca uzyskał maksymalną liczbę punktów z testu końcowego, a w nagrodę markowego notebooka. Wysoki wynik z testu oraz wyróżnienia otrzymali następujący studenci: Paweł Nicał, Zuzanna Bałabuch oraz Jakub Milewski. Laureatom serdecznie gratulujemy, jak i wszystkim, którzy uzyskali zaliczenie semestru. Tytułem absolwenta III edycji AME szczycić się może aż 75 jej uczestników.

Spotkanie finałowe - test wiedzy

Semestr zajęć powoli dobiega końca. Przed nami finałowe spotkanie AME. Podczas ostatnich zajęć, oprócz wykładu, odbędzie się test wiedzy. Do udziału w teście serdecznie zapraszamy, przypominając jednocześnie, że student, który uzyska z testu najwyższą notę, w nagrodę otrzyma notebooka.


Ostatnie dni przed testem wykorzystajcie na powtórkę – baza wiedzy jest do Waszej dyspozycji. Znajdziecie w niej materiały edukacyjne z wykładów i galerie prac warsztatowych.

Słowa klucze do wykładu "Matematyka finansowa wokół nas"

Studentów AME zachęcamy do lektury miniskryptu do wykładu p. Przemysława Wasilewskiego pt. "Matematyka finansowa wokół nas".

Finanse.mp3 - zapraszamy do udziału w konkursie!

Zachęcamy do wzięcia udziału w nowym projekcie edukacyjnym: „Finanse.mp3 - Edukacja młodych konsumentów finansowych”. Inicjatywa ta jest skierowana do warszawskich gimnazjalistów. Jej organizatorem jest Fundacja “Teraz edukacja”, a patronem merytorycznym projektu portal o nowoczesnej edukacji Edunews.pl. Głównym celem projektu jest zmobilizowanie warszawskiej młodzieży do dzielenia się wiedzą o skutecznych sposobach gospodarowania pieniędzmi. Najważniejszym elementem projektu jest konkurs na najlepsze nagranie w popularnym formacie mp3 poświęcone zagadnieniom finansowym.

Czytaj dalej

Specjalnie dla gimnazjalistów, organizatorzy akcji przygotowali zasób przydatnych porad oraz multimediów dostępny w serwisie www.edukacjakonsumencka.pl. Zawiera on przegląd najważniejszych tematów dotyczących finansów, które mogą i powinny zainteresować każdego młodego człowieka. W oparciu o te materiały oraz własne pomysły, gimnazjaliści będą przygotowywać własne nagrania o tematyce finansowej, czyli popularne mp-trójki. Formuła zadania pozwala na nieograniczoną kreatywność uczestników - podstawą jest dobry pomysł, a urządzenie nagrywające gimnazjaliści znajdą… we własnej kieszeni - wystarczy przecież, że sięgną po telefon komórkowy!

Nagranie o długości nie przekraczającej 2 minut może przyjąć różnorodną formę - wywiadu, sondy ulicznej, mini-słuchowiska, piosenki, własnego komentarza, itp. Kapituła konkursu szczególną uwagę zwracać będzie na oryginalność pomysłu oraz na wartość merytoryczną nadesłanych prac. Jeden uczestnik może nadesłać tylko jedno nagranie.

Na autorów najciekawszych nagrań czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe - iPody: iTouch oraz Nano. Prace należy przesyłać e-mailem na adres: finanse.mp3@gmail.com. Konkurs trwa od 22 września do 30 listopada 2009r. a jego wyniki zostaną ogłoszone 14 grudnia. Szczegóły dotyczące nagród oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie www.edukacjakonsumencka.pl.

Dzięki nadesłanym nagraniom, w projekcie Finanse.mp3 zostaną stworzone zasoby podkastów, z których korzystać będą nie tylko młodzi ludzie, ale cała społeczność internetowa. Podkasty to krótkie nagrania edukacyjne, które są jedną z najbardziej nowoczesnych i najefektywniejszych pomocy dydaktycznych.

Projekt został dofinansowany ze środków m.st. Warszawy. Realizowany jest pod patronatem Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji.

Dodatkowych informacji udziela:
Agnieszka Andrzejczak, a.andrzejczak@edunews.pl, tel. 663 003 366


Zobacz plakat

 

Słowa klucze do wykładu "Wyzwania dla Unii Europejskiej i euro"

Zapraszamy do lektury miniskryptu do wykładu prof. Elżbiety Kaweckiej pt. "Po co komu Unia Europejska i euro?", który odbędzie się w najbliższy wtorek 13 października br.

Lista osób przyjętych na III edycję AME

Zapraszamy do zapoznania się z listą osób przyjętych na III edycję Akademii Młodego Ekonomisty.

Poniżej prezentujemy listę osób zakwalifikowanych na zajęcia do Akademii Młodego Ekonomisty. Wszystkie osoby, które nie znalazły się na liście osób przyjętych serdecznie przepraszamy. Informujemy, że sporządzona została lista rezerwowa. W przypadku wpłynięcia do Biura AME rezygnacji z uczestnictwa w Programie, zwolnione miejsca proponowane będą osobom z listy rezerwowej według kolejności zgłoszeń. Jednocześnie przypominamy, że w pierwszych dniach rekrutacji tj. od 1 do 8 września br. preferencje w procesie rekrutacyjnym mieli absolwenci poprzedniego semestru AME oraz III edycji EUD kończący szkołę podstawową.

Zobacz listę przyjętych - kliknij!
 1. Natalia Adamczyk
 2. Kacper Adamski
 3. Zuzanna Bałabuch
 4. Joanna Bienias
 5. Alicja Błaszczyk
 6. Małgorzata Brzuska
 7. Agnieszka Bursztynowska
 8. Magdalena Ciach
 9. Michał Cieślak
 10. Urszula Dancewicz
 11. Karolina Denis
 12. Aleksandra Dębska
 13. Julia Drogosz
 14. Antonina Dybała
 15. Dominika Fajdek
 16. Małgorzata Głogowska
 17. Dominik Gonciarz
 18. Tomasz Gromski
 19. Mikołaj Grzelak
 20. Dominika Hamulczuk
 21. Jakub Horosz
 22. Edyta Ilcewicz
 23. Maksymilian Jabłecki
 24. Michał Janowski
 25. Maksymilian Janucik
 26. Michał Kanoza
 27. Weronika Karwowska
 28. Marta Keller
 29. Klaudia Klonowska
 30. Dominika Kłopotek
 31. Justyna Konopczyńska
 32. Dominika Kowalczyk
 33. Paulina Kowalczyk
 34. Łukasz Kowalski
 35. Sebastian Kowalski
 36. Oskar Kulesza
 37. Aleksander Kwiatkowski
 38. Jan Latuszek
 39. Aleksandra Loch
 40. Natalia Łabęcka
 41. Kacper Machaj
 42. Maksymilian Malesa
 43. Józef Masny
 44. Paweł Miazga
 45. Patryk Mickiewicz
 46. Jakub Milewski
 47. Barbara Munik
 48. Monika Myślińska
 49. Paweł Nicał
 50. Hubert Obrębski
 51. Magdalena Olszanko
 52. Piotr Igor Ostalski
 53. Bartłomiej Ostalski
 54. Julia Adriana Pachucka
 55. Marta Pakowska-Szarota
 56. Jędrzej Pałka
 57. Michał Paweł Radek
 58. Dagmara Rudzińska
 59. Michał Sator
 60. Marek Sędrowicz
 61. Michał Stęczniewski
 62. Monika Strąk
 63. Magdalena Sudoł
 64. Karina Sylwia Szczepańczyk
 65. Maksymilian Szeszko
 66. Piotr Świątkowski
 67. Paulina Tomaszewska
 68. Aleksandra Tychmańska
 69. Agata Uler
 70. Agnieszka Warsewicz
 71. Marcin Wilczyński
 72. Damian Wiśniewski
 73. Krzysztof Witek
 74. Łukasz Wodzyński
 75. Aleksandra Woźnica
 76. Jan Zagdański
 77. Inga Joanna Zasłona
 78. Bartłomiej Żak
 79. Robert Jarosław Żuchniewicz
 80. Joanna Krystyna Żuchniewicz

Wszystkie osoby znajdujące się na liście serdecznie zapraszamy na inaugurację Akademii Młodego Ekonomisty, która odbędzie się 22 września br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (sala konferencyjna 152, godz. 18.30).

organizatorzy