Archiwum aktualności, V edycja, SGH Warszawa

Termin rejestracji na semestr letni AME

Uprzejmie informujemy, że zapisy na semestr letni Akademii Młodego Ekonomisty odbywać się będą w dniach: 10-20 lutego 2011 roku. Formularz rejestracji zostanie aktywowany 10 lutego o godz. 15.00.

Jednocześnie informujemy, że zajęcia w semestrze letnim rozpoczną się w połowie marca 2011 roku. Szczegółowy program zajęć i harmonogram spotkań dostępny będzie na początku lutego.

Zwycięzcy Akademii Młodego Ekonomisty!

W mikołajkowy wieczór, 6 grudnia 2010 r. odbył się finał I edycji Akademii Młodego Ekonomisty w Katowicach. Podczas finału AME przeprowadzony został test z wiedzy ekonomicznej, z którego najwyższą notę uzyskał Oskar Adamus. Studenci warszawskiego ośrodka AME, działającego przy Szkole Głównej Handlowej, o tytuł Najlepszego Studenta walczyli 7 grudnia br. Okazał się nim Aleksander Kwiatkowski. Obaj laureaci otrzymali w nagrodę markowy netbook. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z fianałowych zajęć akademii.

Wyniki konkursu na komiks ekonomiczny EKONOMIKS!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że konkurs na komiks ekonomiczny „Ekonomiks” został rozstrzygnięty. W konkursie wzięło udział 7 prac – komiksów przedstawiającech przygody Pomysłowej Zuzy i Zaradnego Piotrka. W pierwszym etapie konkursu, zgłoszone prace ocenione zostały przez internautów. W sumie oddano aż 1444 głosy!

Następnie prace konkursowe ocenione zostały przez Komisję Konkursową reprezentującą organizatora AME, jak również uczelnie będące gospodarzami ośrodków AME. Po długich i burzliwych obradach Komisja postanowiła przyznać:

1. miejsce Dominikowi Knychas za pracę pt. "Kapeć, czyli podwójna guma"
2. miejsce Oldze Rudzkiej za pracę pt. "Zaradna Zuza robi sok"
3. miejsce Magdalenie Jach za pracę pt. "Pomysł zaradnego Piotrka"

Autorzy zwycięskich projektów w nagrodę otrzymują bony towarowe upoważniające do zakupu dowolnego produktu w salonach Empik. Gratulujemy Zwycięzcom Konkursu!

Weź udział w teście końcowym i wygraj laptopa!

Drodzy Studenci AME, kolejny semestr zajęć powoli dobiega końca. Przed nami finałowe spotkanie akademii. Podczas ostatnich zajęć, oprócz wykładu, odbędzie się też końcowy test wiedzy. Do udziału w teście serdecznie zapraszamy, przypominając jednocześnie, że student, który w danym ośrodku uzyska z testu najwyższą notę, w nagrodę otrzyma notebooka.

Czas najwyższy na powtórkę – baza wiedzy jest do Waszej dyspozycji. Zapraszamy do przeglądania materiałów edukacyjnych.

Galeria zdjęć z V spotkania AME (Warszawa)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z V spotkania AME w Warszawie.

Zobacz zdjęcia z III spotkania AME

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z III spotkania semestru zimowego AME. Zajęcia pt. "Mierniki dobrobytu gospodarczego" zrealizowano 25 października 2010 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz 26 paździenika br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Skrypt do wykładu "Mierniki dobrobytu gospodarczego" (Warszawa)

Studentów AME w Warszawie zachęcamy do lektury skryptu do wykładu prof. Elżbiety Adamowicz pt. "Mierniki dobrobytu gospodarczego". Zajęcia zrealizowane zostaną 26 października 2010 roku.

KONKURS DLA STUDENTÓW AME!

Ogłaszamy Konkurs wśród studentów AME na komiks o tematyce ekonomicznej „Ekonomiks”. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu autorskiej historyjki komiksowej pt.

„Niesamowita przygoda Pomysłowej Zuzy / Zaradnego Piotrka – dzień, w którym dopadł mnie superprzedsiębiorczy pomysł”.

Komiks na konkurs można przygotować przy użyciu bezpłatnej, rekomendowanej przez Organizatorów konkursu, aplikacji StripGenerator, bądź też przygotować pracę na konkurs szkicując komiks odręcznie.

Prace na konkurs należy zgłaszać pocztą elektroniczną na adres: biuro@gimversity.pl. Zgłoszenie powinno zawierać komiks w zapisany w formacie PDF, formularz zgłoszeniowy, a także deklarację opiekuna prawnego potwierdzającą samodzielność pracy studenta.

Nadesłane prace będą komentowane i punktowane przez internautów. Spośród 10 najwyżej ocenionych prac, Komisja konkursowa wybierze trzy zwycięskie komiksy, przyznając odpowiednio I, II i III miejsce. Autorzy zwycięskich prac zostaną nagrodzeni bonami prezentowymi do wykorzystania w salonach Empik. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 26 listopada 2010.

Wszystkich studentów AME zapraszamy do zabawy w tworzenie komiksowych przygód Zaradnego Piotrka i Pomysłowej Zuzy! Na Wasze prace czekamy do 9 listopada 2010, do godz. 23:59.

wykrzyknik icon  Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu. Sprawdź, jakie oświadczenie należy przesłać wraz z FORMULARZEM zgłoszeniowym i pracą konkursową.

wykrzyknik icon  Załącznik do Regulaminu Konkursuprzeczytaj przewodnik po programie StripGenerator do tworzenia autorskich komiksów.

Zapraszamy na forum AME, gdzie utworzony został specjalny pokój poświęcony Konkursowi. KLIKNIJ!

Nowe materiały edukacyjne !

Studentów AME serdecznie zachęcamy do regularnego korzystania z bazy wiedzy dla dzieci, gdzie publikowane są materiały edukacyjne ze zrealizowanych zajęć, jak też galerie prac warsztatowych. Rodziców i opiekunów studentów odsyłamy do bazy wiedzy dla rodziców - miejsca publikacji materiałów z wykładów dla rodziców i opiekunów studentów EUD.

Galeria zdjęć z II spotkania EUD w Katowicach i Warszawie

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z II spotkania I edycji EUD w Katowicach oraz ze zrealizowanego 12 października 2010 roku spotkania AME w Warszawie.

Dla rodzica: Z lęku przed tablicą

Rodziców i opiekunów studentów AME zapraszamy do lektury artykułów z sekcji dla rodziców "Polecane artykuły".

Galeria zdjęć z inauguracji AME w Warszawie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z I spotkania V edycji AME w Warszawie.

Lista osób przyjętych na AME

Zapraszamy do zapoznania się z listami osób przyjętych na zajęcia Akademii Młodego Ekonomisty w Warszawie i Katowicach.

Rejestracja na zajęcia AME zakończona!

Zapisy na zajęcia do Akademii Młodego Ekonomisty zostały zamknięte. Listy osób przyjętych na zajęcia AME w Warszawie i Katowicach zostaną opublikowane już wkrótce.

Zmiany w regulaminie AME

Uprzejmie informujemy o zmianach w regulaminie Akademii Młodego Ekonomisty. Szczególną uwagę prosimy zwrócić na pkt. 4 § 4, zgodnie z którym nieusprawiedliwiona nieobecność na pierwszych zajęciach w semestrze powoduje skreślenie z listy uczestników AME.

Zobacz programy zajęć na nadchodzący semestr

Zapraszamy do zapoznania się z programami zajęć na nadchodzący semestr Akademii Młodego Ekonomisty. W semestrze zimowym roku akademickiego 2010/2011 realizowana będzie V edycja AME w Warszawie oraz I edycja AME w Katowicach. Jednocześnie przypominamy, że zapisy na zajęcia ruszają już w poniedziałek, 6 września 2010 r. o godz. 15.00.

 

Formularz zapisów jest aktywny!

Formularz rejestracji do Akademii Młodego Ekonomisty jest aktywny. Wszystkich zainteresowanych zapisaniem dziecka na zajęcia AME zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Jednocześnie przypominamy, iż zgodnie z Regulaminem AME o kwalifikacji na zajęcia decydować będzie wyłącznie czas wpłynięcia zgłoszenia do Biura AME (bez preferencji dla uczestników poprzednich edycji).

Serwis gimversity.pl w nowej odsłonie!

Miło nam zaprezentować stronę internetową Akademii Młodego Ekonomisty w odświeżonej wersji. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany pozytywnie wpłyną na przejrzystość i funkcjonalność serwisu AME i zwiększą satysfakcję jego użytkowników. Zapraszamy do surfowania :)

organizatorzy