Archiwum aktualności, IV edycja, SGH Warszawa

Termin rejestracji na semestr zimowy AME

Informujemy, że zapisy na semestr zimowy Akademii Młodego Ekonomisty odbywać się będą w dniach:
6 - 12 września 2010 r. Aby zapisać się na zajęcia AME należy w dniach aktywnej rejestracji wypełnić formularz zgłoszeniowy. Przypominamy, że o zakwalifikowaniu do programu decyduje kolejność zgłoszeń. Początek zapisów: 6 września 2010, godz. 15.00.

Uwaga. Program i harmonogram zajęć na semestr zimowy AME zostanie podany do wiadomości w ostatnich dniach sierpnia. Informacji szukać należy na stronie programu zajęć bądź w aktualnościach.

Zakończyła się II edycja LAE

Zakończyła się II edycja Letniej Akademii Ekonomii - wakacyjnego programu edukacyjnego dla gimnazjalistów. Tygodniowy cykl spotkań (20 godzin lekcyjnych) w ramach LAE zrealizowany został w dniach 5-9 lipca 2010 roku. W programie wzięło udział 45 uczniów klas pierwszych i drugich szkół gimnazjalnych z Warszawy i okolic. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z zajęć.

Rusza II edycja Letniej Akademii Ekonomii

Wkrótce rusza II edycja Letniej Akademii Ekonomii - wakacyjnego programu edukacyjnego dla gimnazjalistów. Celem projektu jest przybliżenie gimnazjalistom tematyki ekonomicznej. Zajęcia prowadzone przez ekspertów SGH poświęcone będą zagadnieniom funkcjonowania gospodarki, handlu zagranicznego, mechanizmów i regulacji rynkowych. Tygodniowy cykl spotkań (20 godzin lekcyjnych) w ramach LAE zostanie zrealizowany w dniach 5-9 lipca 2010 roku. Do uczestnictwa w programie zapraszamy uczniów klas pierwszych i drugich szkół gimnazjalnych z Warszawy i okolic. Zapisy na zajęcia przyjmowane będą od 22 czerwca br.

Uwaga. Ze względu na fakt, że w każdej edycji realizowany jest ten sam program zajęć, zgłoszenia osób, które brały udział w poprzedniej edycji nie będą brane pod uwagę.

Szczegółowy program zajęć LAE i formularz zgłoszeniowy

IV edycja AME zakończona

8 czerwca 2010 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się ostatnie spotkanie IV edycji Akademii Młodego Ekonomisty. Podczas finału AME przeprowadzony został test z wiedzy ekonomicznej, do którego przystąpiło 59 studentów. Najwyższy wynik z testu i tytuł najlepszego studenta IV edycji AME uzyskała Dominika Hamulczuk, uczennica pierwszej klasy Gimnazjum nr 38 w Warszawie. Najlepsza studentka w nagrodę otrzymała markowego notebooka. Laureatce IV edycji AME gratulacje złożył p. Zbigniew Grycan, będący gościem specjalnym finałowego spotkania akademii. Dodatkowo, za uzyskanie wysokiego wyniku z testu, wyróżnieni zostali: Jakub Milewski, Aneta Tomaszewska, Urszula Dancewicz, Karol Dudek, Małgorzata Głogowska.

Skrypt do wykładu "Czy warto powierzać pieniądze bankom?"

Zapraszamy do lektury skryptu do wykładu p. Anny Chmielewskiej pt. "Czy warto powierzać pieniądze bankom?". Zajęcia zrealizowane zostaną w najbliższy wtorek, 20 kwietnia 2010 roku.

Skrypt do wykładu "Modele podatkowe w różnych systemach gospodarczych"

Zapraszamy do lektury miniskryptu do wykładu prof. Elżbiety Adamowicz pt. "Modele podatkowe w różnych systemach gospodarczych", który odbędzie się w najbliższy wtorek 23 marca 2010 roku.

Lista osób przyjętych na IV edycję AME

Zapraszamy do zapoznania się z listą osób przyjętych na IV edycję Akademii Młodego Ekonomisty.

Poniżej prezentujemy listę osób zakwalifikowanych na zajęcia do Akademii Młodego Ekonomisty. Wszystkie osoby, które nie znalazły się na liście osób przyjętych serdecznie przepraszamy. Informujemy, że sporządzona została lista rezerwowa. W przypadku wpłynięcia do Biura AME rezygnacji z uczestnictwa w Programie, zwolnione miejsca proponowane będą osobom z listy rezerwowej według kolejności zgłoszeń.

Zobacz listę przyjętych - klilknij!
 1. Alicja Błaszczyk
 2. Małgorzata Brzuska
 3. Maciej Bukowski
 4. Klaudia Buza Błońska
 5. Magdalena Ciach
 6. Michał Cieślak
 7. Urszula Dancewicz
 8. Kamil Dąbrowski
 9. Klaudia Dudek
 10. Karol Dudek
 11. Szymon Fiderkiewicz
 12. Małgorzata Głogowska
 13. Barbara Gołębiewska
 14. Tomasz Gromski
 15. Michał Grycuk
 16. Dominika Hamulczuk
 17. Jakub Horosz
 18. Mikołaj Hudemowicz
 19. Maksymilian Jabłecki
 20. Michał Janowski
 21. Maksymilian Janucik
 22. Maria Jóźwik
 23. Krzysztof Kaczkowski
 24. Weronika Karwowska
 25. Aleksandra Kloc
 26. Dominika Kłopotek
 27. Justyna Konopczyńska
 28. Alicja Kowalewska
 29. Łukasz Kowalski
 30. Aleksander Krochmal
 31. Krzysztof Krysiak
 32. Justyna Książek
 33. Aleksander Leszczyński
 34. Kacper Machaj
 35. Maksymilian Malesa
 36. Patryk Mickiewicz
 37. Jakub Milewski
 38. Alicja Miliszewska
 39. Stefan Okrasko
 40. Piotr Igor Ostalski
 41. Julia Adriana Pachucka
 42. Marta Pakowska-Szarota
 43. Jędrzej Pałka
 44. Michał Paweł Radek
 45. Artur Rosiński
 46. Marta Ruszczyńska
 47. Michał Sator
 48. Karol Sawicz
 49. Kacper Sonnenfeld
 50. Dominika Stec
 51. Michał Stęczniewski
 52. Adrianna Stodolna
 53. Piotr Strus
 54. Bartosz Szafrański
 55. Magdalena Szczepankowska
 56. Konrad Szewczyk
 57. Piotr Świątkowski
 58. Michał Świderski
 59. Aneta Tomaszewska
 60. Paulina Tomaszewska
 61. Agata Uler
 62. Adam Walasek
 63. Agnieszka Warsewicz
 64. Dominika Wawrzyniak
 65. Michał Piotr Wielgosz
 66. Łukasz Wodzyński
 67. Aleksandra Woźnica
 68. Paulina Zięcina
 69. Robert Jarosław Żuchniewicz
 70. Joanna Krystyna Żuchniewicz

Wszystkie osoby znajdujące się na liście serdecznie zapraszamy na inaugurację IV edycji Akademii Młodego Ekonomisty, która odbędzie się 9 marca br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (Aula VI, godz. 18.00).

Program zajęć IV edycji

Zapraszamy do zapoznania się z programem spotkań dla młodzieży i program spotkań dla rodziców IV edycji Akademii Młodego Ekonomisty. Przypominamy, że zapisy na edycję ruszają już w poniedziałek, 18 stycznia 2010 r. punkt 9.00.

organizatorzy